.

Při pobytu v hotelu Hilton Prague můžete v Praze podniknout mnoho věcí!

VolnÝ Čas

Praha je jedním z nejzachovalejších a architektonicky nejkrásnějších měst světa.

Staroměstské náměstí je tou pravou oázou pro turisty, protože jeho dlouhá historie zahrnuje architektonické styly od gotiky až po baroko. Uvidíte zde nejen Týnský chrám nebo kostel svatého Mikuláše, ale především světově proslulý orloj, který vám v každou celou hodinu ukáže své pověstné postavy.


Poblíž je Židovské město pražské, nejlépe zachovaný komplex židovských historických památek v Evropě. V Židovském městě jsou vám k dispozici prohlídky s průvodcem, můžete také kráčet ve šlépějích Golema do domu Franze Kafky.

Romantickým místem, které turisté hojně navštěvují, je Karlův most s řadou soch po obou stranách, plný pouličních umělců. Most spojuje Staré město s Malou stranou a Pražským hradem.

Nejoblíbenějším místem turistů je Pražský hrad, který je jedním z největších na světě. Jsou zde galerie a expozice, včetně jednoho ze světově největších muzeí hraček, proslulá gotická katedrála svatého Víta, stejně jako malebná Zlatá ulička.

Pražské zoo je považováno za jedno z nejlepších v Evropě a můžete zde se svými dětmi strávit celý den, je tu dokonce i speciální zoo pro děti. Za návštěvu stojí i přilehlá Botanická zahrada.

Obecní dům patří k pokladům secese, pořádá se zde mnoho koncertů a expozic slavných umělců. Dalšími úchvatnými místy, která byste si neměli nechat ujít, jsou Státní opera Praha a Národní divadlo. Mozartova opera Don Giovanni se vám nabízí ve Stavovském divadle, kde se hrála původně, a pak se na ni můžete jít podívat do Divadla marionet. Další specificky české představení lze vidět v Černém divadle, kde se příběh vypráví spíše prostřednictvím pantomimy a světla než slovy.

Neopakovatelný pohled na Prahu získáte po výstupu na Petřín a ještě úchvatnější z vrcholu Petřínské rozhledny, malé napodobeniny Eiffelovy věže. Další unikátní možností, jak objevovat krásy tohoto města, je výletní plavba po řece Vltavě, odkud budete mít neskutečný pohled na Pražský hrad.


Praha je také vynikajícím místem pro nákupy, protože je zde mnoho mezinárodních obchodů i obchodů s luxusními značkami. Odpoledne lze strávit v největším pražském nákupním středisku Palladium nebo procházkou po Pařížské ulici plné butiků světových luxusních značek.

Pro ty, kdo dávají přednost sportu, je poblíž k dispozici řada golfových hřišť. Nejoblíbenějším a nejmalebnějším pražským golfovým hřištěm je Karlštejn s unikátními výhledy na středověký hrad Karlštejn.

Láká vás poznávat místa mimo Prahu? Pak si můžete vychutnat celodenní výlet do nedalekých měst, například do proslulého lázeňského města Karlovy Vary, malebného středověkého města Český Krumlov nebo do Kutné Hory s její nádhernou gotickou katedrálou.

HILTON PRAGUE · Pobřežní 1, Praha 8, 186 00, Česká republika · Tel: +420 (0) 224 841 111
Hilton Honors
Facebook
Twitter
Designed by TravelClick